U periodu od 17. do 19 . novembra 2021. godine u Domu omladine u Banjaluci održana je 23. Međunarodna izložba ideja, inovacija i stvaralaštva „INOST MLADIH 2021″. Na izložbi je izloženo 182 eksponata učenika osnovnih i srednjih škola, studenata, inovatora i organizacija iz: Republike Srpske, Federacije Bosne i Hercegovine, Srbije, Rusije, Slovenije, Ukrajine, Poljske, Rumunije, Kube, Makedonije i Tajvana. Za uspješno učešće na izložbi dodijeljeno je oko 120 priznanja.
Učenik Marko Glišić je predstavljao JU Tehničku školu sa multifunkcionalnim tenkom sa daljinskim upravljanjem. Pored Marka, u ekipi su bili učenici: Nemanja Gajić, Nikola Avramović i Luka Malkić.
Marko Glišić osvojio je priznanje za najbolji učenički rad sa zlatnom plaketom u oblasti automatike.

.

Za isti rad Marko je od Evropskog udruženja pronalazača dobio Veliku nagradu za mlade „GRAND PRIX 2021“.
Priznanje za najbolje mentore dobili su i naši profesori : Sandra Kajganić i Slavko Maksimović.
Čestitamo Marku i njegovim mentorima na ovom velikom uspjehu!

INOST MLADIH 2021.